› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Autoradex radzi, który zestaw głośnomówiący wybrać

› poradnik ponad rok temu    27.10.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 3 / 100%
A A A
Autoradex radzi, który zestaw głośnomówiący wybrać fot. parrot.com

Telefon komórkowy to nasze okno na świat, przez które patrzymy być może częściej, aniżeli w oczy drugiej osoby. Nie zmienia to faktu, że korzystamy z niego na okrągło – pracując, robiąc zakupy, szukając informacji, relaksując się, ale także prowadząc samochód. Ile razy zdarzyło nam się widzieć na drodze skupionego dużo bardziej na rozmowie niż na prowadzeniu auta kierowcę? To nie tylko skrajna nieodpowiedzialność, ale i łamanie prawa. Warto o tym pamiętać, kiedy wsiadamy do swoich pojazdów. Zamiast narażać siebie i innych na poważne konsekwencje, czas najwyższy zainwestować w zestaw głośnomówiący, który skutecznie wszelkie kłopoty związane z rozmową podczas jazdy autem rozwiąże. W tej kwestii najlepiej udać się do fachowców z elbląskiej firmy Autoradex.

Przepisy drogowe, co trzeba jasno zaznaczyć i podkreślić, surowo zabraniają jednoczesnego prowadzenie rozmów telefonicznych oraz samochodu. Chodzi oczywiście o sytuację, w której rozmowa wymusza trzymanie aparatu telefonicznego lub mikrofonu w jednej ręce, co znacznie rozprasza kierowcę. Kodeks przewiduje w przypadku jego złamania karę w wysokości 200 złotych oraz 5 punktów karnych. W Polsce co najmniej jeden na dwóch kierowców notorycznie łamie ten przepis. Wykonywanie dwóch czynności w tym samym czasie znacznie wydłuża czas naszej reakcji. Poza tym robiąc dwie rzeczy, które wymagają od nas takiego samego zaangażowania, nie zauważamy wielu sygnałów pojawiających się na drodze. Psychologowie określają to zjawisko mianem „ślepoty z nieuwagi”, ponieważ „patrzeć nie oznacza widzieć”.

Najlepszym wyjściem jest zatem zwiększyć bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego instalując urządzenie głośnomówiące w naszym aucie. Mamy do wyboru różne zestawy, zależnie od preferencji:

- fabryczny zestaw głośnomówiący w wyposażeniu samochodu (archaiczne już dzisiaj rozwiązanie, wymuszające zakup dedykowanego uchwytu z obsługą i zasilaniem każdego nowego telefonu);

- radioodtwarzacz z wewnętrznym modułem Bluetooth (najlepsze rozwiązanie wyciszające dźwięk podczas przychodzącej rozmowy, pozwalające też na odsłuch muzyki bezprzewodowo bezpośrednio z telefonu, a jednocześnie nie wymagające skomplikowanego montażu jak w przypadku podpunktu pierwszego);

- przenośne urządzenie, zakładane najczęściej na osłonę od słońca nad głową kierowcy (nie wymaga żadnego montażu, ale podczas rozmowy przychodzącej trzeba ręcznie przyciszać radio, a dźwięk rozmowy słyszany jest tylko w głośniku urządzenia);

- podłączony na stałe w instalację radiową (wersje z wyświetlaczami lub bez, radio wycisza się, podając dźwięk rozmowy przychodzącej i głos rozmówcy na głośniki, a po zakończeniu rozmowy wracając do odtwarzania muzyki).

Jest zatem kilka opcji do wyboru, dlatego zanim zdecydujemy się jakiś zakupić, warto dowiedzieć się i ustalić, która opcja będzie dla nas najkorzystniejsza. Czy chodzi tylko o komfort i bezpieczeństwo jazdy czy o możliwie jak największą funkcjonalność takiego urządzenia, które pozwoliłoby nam np. na odtwarzanie muzyki z telefonu.

Jednak to, o czym najczęściej zapominamy to aktualizacja oprogramowania. Jeżeli mamy w zwyczaju sukcesywne podążanie za modą i nowinkami technicznymi, a co za tym idzie często zmieniamy telefony komórkowe, trzeba pamiętać o wydawałoby się drobiazgach. Nowy zestaw głośnomówiący spisuje nam się świetnie z nowym telefonem, wziętym na okres np. rocznej umowy u operatora sieci GSM. Niestety, czas szybko leci, a szczególnie w branży elektronicznej. Po roku dostajemy kolejny telefon na kolejny rok, z nowym oprogramowaniem, z którym nasz zestaw głośnomówiący nie do końca chce współpracować.

Czasami jest to tylko błąd podczas kopiowania kontaktów, czasem coś poważniejszego, np. każde połączenie jest zrywane dokładnie po pół minucie rozmowy. Wtedy przychodzi czas na aktualizację oprogramowania naszego zestawu głośnomówiącego, która to operacja pozwoli nam nadal cieszyć się wszystkimi dostępnymi funkcjami. Jako autoryzowany instalator Nokia Car Kit i Parrot, montujemy zestawy głośnomówiące tych marek zgodnie z zaleceniami producenta. Nasi instalatorzy służą również fachową radą i pomocą dotyczącą wyboru i montażu zestawów głośnomówiących innych producentów, które również mamy w ofercie.

Zainteresowanych większą ilością informacji oraz zakupem najbardziej odpowiedniego dla siebie zestawu głośnomówiącego, zapraszamy salonu firmy AUTORADEX w Elblągu przy ulicy Żyrardowskiej 83D. Zapraszamy również na naszą stronę www.autoradex.pl.

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.