› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Autobusy hybrydowe bądź przegubowe w Elblągu? „To jednorazowa akcja”

› inwestycje miejskie ponad rok temu    4.11.2015
Bartłomiej Ryś
komentarzy 5 ocen 1 / 100%
A A A
Autobusy hybrydowe bądź przegubowe w Elblągu? „To jednorazowa akcja” fot. Czytelnik Krzysztof / Daj nam znać

Nasi Czytelnicy, podczas podróży na groby bliskich 1 listopada, wykonali i przesłali do nas kilka zdjęć dość nietypowych, jak na Elbląg, autobusów, które poruszały się tego dnia w okolicach elbląskich cmentarzy. Na zdjęciach uwieczniono m.in. autobusy przegubowe, inni Czytelnicy pisali o pojazdach z napędem hybrydowym. Pytali, czy tego typu pojazdy zostaną w Elblągu na stałe.

1 listopad to bardzo wyjątkowy czas, również dla Zarządu Komunikacji Miejskiej. Aby poprawnie zorganizować przejazdy do i z elbląskich cmentarzy, trzeba ściśle współpracować ze wszystkimi elbląskimi przewoźnikami. Jednym z elementów przygotowujących do tego dnia jest „ściągnięcie” z innych baz większej ilości autobusów. ZKM, jeszcze przed 1 listopada, informował, że na trasy prowadzące do cmentarza Agrykola i cmentarza Dębica wypuścił łącznie 77 autobusów (warto wspomnieć, że w "normalny" dzień po Elblągu jeździ około 51 pojazdów). PKS Elbląg specjalnie wystawił dodatkowe 15 pojazdów na ten dzień.

Nasi Czytelnicy zauważyli, że tego dnia na ulicach Elbląga pojawiły się autobusy hybrydowe oraz przegubowe, jeden z nich opatrzony znaczkiem firmy „Arriva” a drugi - "Warbus". Obie firmy na co dzień są przewoźnikami komunikacji miejskiej w Elblągu. Pytali nas, czy jest szansa na to, aby takie pojazdy na stałe wpisały się w obraz elbląskiej komunikacji miejskiej.

Michał Górecki z Zarządu Komunikacji Miejskiej rozwiał wszelkie wątpliwości. W rozmowie telefonicznej z naszą redakcją poinformował, że wspomniane pojazdy były specjalne sprowadzone z innych baz tylko na okoliczność Święta Zmarłych.

- Zwróciliśmy się z taką prośbą do wszystkich przewoźników – mówił Górecki.

Potwierdził również tym samym, że była to wyłącznie akcja jednorazowa i, przynajmniej na razie, nie możemy liczyć na takie autobusy na elbląskich ulicach.

Do zarządu Arrivy wysłaliśmy zapytanie nt. nowych pojazdów i ich ewentualnej opłacalności (głównie skupiliśmy tu uwagę na autobusach przegubowych). Do tematu powrócimy.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 4
  OBOJĘTNY
 • 3
  SMUTNY
 • 3
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (5)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ widz
ponad rok temu 5
Komu na tym zależy
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ powiec
ponad rok temu ocena: 50%  4
Miejcie pretensje do ZKM i warunków przetargu miało być tanio to jest = krótkie, nietrwałe i brzydkie autobusy! Zdaje się przetarg był za prezydentury posła Wilka!
odpowiedz oceń komentarz 2 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kierowca
ponad rok temu ocena: 89%  3
Panie Rys autobus przegubowy wystawila firma Warbus na czas swieta zmarlych a autobus hybrydowy jest pojazdem testowym a testuje go Ariva . Jak pan chce merytorycznie i rzeczowo napisac artykul o komunikacji miejskiej to niech pan podejdzie na ktoras petle np na placu dworcowym a nie zadaje pan pytania osobom niekompetentnym jezeli chodzi o komunikacje tzn zarzadowi komunikacji. Ci panowie potrafia tylko sprawdzac kurz na poreczach i to o 12 w dzien kiedy juz pasazerowie zdaza nabrudzic w pojezdzie .
odpowiedz oceń komentarz 8 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu ocena: 86%  2
Fajnie gdyby w Elblągu na stałe zagościły autobusy przegubowe. Tego typu autobusy sprawdzają się nawet w o wiele mniejszych miastach, więc nie rozumiem dlaczego w naszym mieście nie mogą. No i przede wszystkim brakuje mi w Elblągu autobusów marki Solaris.
odpowiedz oceń komentarz 6 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Zygmunt
ponad rok temu ocena: 89%  1
Na co dzień takie pojazdy nie są potrzebne. Przydałyby się za to normalne 12 metrowe wozy, bo te Iveca są trochę przyciasne, szczególnie rano. Powinniśmy mocno inwestować w tramwaje, które się rozlatują i niedługo nie będziemy mieli czym jeździć.
odpowiedz oceń komentarz 8 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.