› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Auto na kredyt – brać czy nie brać?

› poradnik ponad rok temu    29.10.2017
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Auto na kredyt – brać czy nie brać?

Na jednym z forów motoryzacyjnych pojawił się ostatnio ciekawy wpis. Otóż jeden z użytkowników żalił się, że jego niemal już pełnoletnie auto kompletnie odmówiło posłuszeństwa, a nie ma wolnych środków na nowe. Pozostaje mu więc auto na kredyt. Ale czy to się opłaca, czy nie przepłaci? Użytkownik bił się z myślami i prosił o poradę.

Oczywiście na forum wywiązała się ostra dyskusja, która podzieliła jego użytkowników prawie po równo. Połowa była za zakupem samochodu w kredycie, druga połowa przeciw. Jak to więc jest naprawdę? Czy opłaca się wziąć auto na kredyt, czy nie?

Zakup auta na kredyt warto przemyśleć

Myśląc o kredycie samochodowym trzeba, jak w przypadku każdej innej transakcji, dokonać kalkulacji i ocenić, czy się ona opłaca. Po pierwsze, jak wynikało z wpisu, samochód temu komuś potrzebny był również do celów służbowych, czyli najprościej mówiąc – do zarabiania na życie. W takim wypadku chyba nie ma specjalnie nad czym się zastanawiać. No może w przypadku tego kogoś można by się zastanawiać nad leasingiem, bo zapewne prowadzi on działalność gospodarczą. Wtedy leasing jest znacznie bardziej opłacalny niż kredyt samochodowy.

Po drugie, trzeba realnie ocenić swoje możliwości finansowe i porównać je z dostępnymi na rynku ofertami. Zadecydować, czy brać nowy samochód na kredyt, czy zastanowić się nad używanym. Można przecież znaleźć naprawdę dobre pojazdy używane czy to poleasingowe, czy z gwarancjami dealerów, czy z udokumentowaną historią, których zakup też można sfinansować kredytem samochodowym.

Kredyt samochodowy – każdy jest inny

Na postawione w tytule tego tekstu pytanie nie znajdziemy jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ kredyt kredytowi nierówny. Można nowe auto za 50 000 zł sfinansować kredytem na samochód, który rozłożymy na 10 rat, a można też kredyt samochodowy w wysokości 15 000 rozłożyć na 96 rat. Koszty ich obu będą przy tym, jak się łatwo domyślić, zupełnie różne, a w tym drugim wypadku sięgną w sumie pewnie ok. 150% wartości auta.

Można też pomyśleć o niskich ratach kredytu na auto, jak za samochód używany, ale przy zakupie… nowego pojazdu. Od kilku lat na rynku są dostępne kredyty samochodowe z niskimi ratami. Czy to lider rynku, marka Škoda i jej Škoda Financial Services, czy leasing Audi Perfect Lease dla klientów prywatnych, czy kredyty dla SEAT-a czy Volkswagena – każda licząca się w Polsce marka ma w ofercie takie kredyty na samochód.

Kredyt na nowy samochód - pytaj i porównuj

Dlatego nie ma co deliberować i roztrząsać sprawy na forach internetowych, tylko sprawdzić w Internecie możliwości zakupu auta na kredyt. Potem można udać się do pierwszego, drugiego i trzeciego z wybranych salonów dealerskich, dowiedzieć się o oferty, wypytać konsultantów, zrobić notatki i znaleźć dla siebie najlepszą opcję. Być może trzeba będzie poświęcić trochę czasu na poszukiwanie właściwej marki i modelu, ale i odpowiedniego kredytu na nowy samochód. Bo to, co opłaca się jednej osobie, nie musi opłacać się drugiej.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.