› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

Auta poleasingowe – 4 rzeczy, które powinniśmy wiedzieć o licytacjach

› poradnik ponad rok temu    20.04.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Auta poleasingowe – 4 rzeczy, które powinniśmy wiedzieć o licytacjach

Leasing samochodów to jeden z najefektywniejszych sposobów dla firm, by wejść w posiadanie odpowiedniego dla profilu firmy pojazdu. Dzięki temu odpadają koszty zakupu, wystarczy comiesięczna opłata by wykorzystywać samochód do celów służbowych, Po zakończeniu okresu leasingu pojazd, za niewielką cenę może przejść na własność przedsiębiorstwa, jednak bardzo często firmy rezygnują z tej możliwości. Samochody poleasingowe trafiają na rynek wtórny, gdzie są łakomym kąskiem dla klientów. Z reguły poprzedni użytkownicy dbali o pojazd, który dzięki temu jest w dobrym stanie technicznym i wizualnym. W dodatku jego cena jest atrakcyjna, warto więc zainteresować się tym segmentem rynku. Co wiadomo o samochodach poleasingowych?

 

 1. Samochód poleasingowy – co to właściwie jest?

 2. Dla kogo przeznaczone są aukcje poleasingowe?

 3. Auta poleasingowe – jakie modele najchętniej kupujemy?

 4. Co musisz wiedzieć, przystępując do licytacji?

Samochód poleasingowy – co to właściwie jest?

Leasing to dla przedsiębiorców sposób na zaopatrzenie swej firmy w flotę pojazdów, umożliwiającą prawidłowe funkcjonowanie. Wykorzystywane jedynie dla celów służbowych pojazdy mają zazwyczaj nadal nienaganny wygląd, bardzo często nie odbiegający od normy przebieg oraz zaskakująco dobry stan techniczny. Wzięcie samochodu w leasing wymusza niejako na właścicielu konieczność napraw w Autoryzowanych Stacjach Obsługi, dzięki czemu późniejszy nabywca ma pełen wgląd w historię pojazdu i jego serwis. Jeśli potencjalny kupiec ma wątpliwości, do jego dyspozycji jest również raport rzeczoznawcy, dzięki któremu można potwierdzić aktualny stan pojazdu. Ze względu między innymi na jawność danych o pojeździe aukcje samochodów poleasingowych z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością.

 

Dla kogo przeznaczone są aukcje poleasingowe?

W zasadzie każdy, kto jest zainteresowany kupnem poleasingowego samochodu, może wziąć udział w aukcji. Zwłaszcza osoby zainteresowane pojazdami pochodzącymi ze sprawdzonego źródła, z udokumentowanym przebiegiem i historią napraw, powinny się taką możliwością zainteresować. Warto również zauważyć, iż cena jest znacznie niższa, niż podobnych modeli oferowanych w innym systemie sprzedaży. Trzeba jednak pamiętać, iż aukcje rządzą się swoimi prawami, i oferowana cena niekoniecznie jest tą, za którą można auto nabyć - mnogość ofert zbyt wielu chętnych kupców mogą wywindować cenę ostateczną na wysoki poziom.

 

Auta poleasingowe – jakie modele najchętniej kupujemy?

Dużą popularnością cieszą się popularne busy i sedany. Uczestnicy aukcji chętnie kupują Fordy Transit czy Mercedesy Sprinter, również Fiat Fiorino przyciąga uwagę potencjalnych klientów. W kategorii samochodów osobowych dominuje przede wszystkim Skoda, a zwłaszcza szczególnie udane modele Fabia czy Octavia. Również klasyczne, wręcz legendarne modele, jak Volkswagen Golf, Opel Astra czy Toyota Corolla wciąż przyciągają sporo uczestników na aukcję. Zainteresowani duży wybór pojazdów znajdą na stronie https://cararena.pl/aukcje/samochody-osobowe

 

Co musisz wiedzieć przystępując do licytacji

Aukcje aut poleasingowych cieszą się coraz większą popularnością, dlatego podchodząc do nich warto być przygotowanym. Trzeba pamiętać, iż cena takiego samochodu w pierwszej licytacji wynosi trzy czwarte oszacowanej ceny pojazdu, a w przypadku braku chętnych zostaje obniżona do pięćdziesięciu procent. Jednak sytuacja, w której pojazd nie znajdzie nabywcy, zdarza się niezwykle rzadko. Czasem zdarza się, że przez przedłużenie formalności nie od razu można wejść w posiadanie pojazdu. Jednak atrakcyjna cena oraz satysfakcjonujący stan techniczny i wizualny z reguły rekompensują te drobne niedogodności.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.