› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Atak zimy. Od wczoraj w Elblągu doszło do 12 kolizji

› policja ponad rok temu    18.12.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Atak zimy. Od wczoraj w Elblągu doszło do 12 kolizji fot. Konrad Kosacz

Od wczoraj mamy „atak” zimy, która to wszystkim niedowiarkom przypomniała, że mamy już drugą połowę grudnia, a więc może być: ślisko, zimno i śnieżnie, i tak właśnie jest. Od  wczoraj na terenie miasta doszło do 12 niegroźnych kolizji. Ich przyczyną, było zwykle zatrzymanie się pojazdu nieco dalej, niż miał życzenie jego kierowca. Na szczęście nikt nie został ranny. Policja apeluje o ostrożność.

Policjanci z ruchu drogowego przypominają kierowcom o zachowaniu ostrożności, nie wyprzedzaniu innych pojazdów, gdy sytuacja ta nie jest niezbędna, ograniczaniu prędkości a także, co najważniejsze, zwiększaniu odstępów pomiędzy pojazdami.

- Pamiętajmy o tym, że jadąc główną ulicą, może ona być lepiej odśnieżona niż np. boczna, w którą skręcamy - mówi jeden z policjantów elbląskiej drogówki. - Musimy być więc przygotowani na to, że wjedziemy na „bardziej śliską” nawierzchnię.

Także przygotowanie samochodu do jazdy, szczególnie rano, jest obecnie bardziej wymagające. Auto trzeba dokładnie oczyścić ze śniegu i to nie tylko tego zalegającego na szybach, ale i na masce i dachu auta. Spadający w czasie jazdy może ograniczyć  widoczność innym uczestnikom.

- Pamiętajmy o czystości lusterek oraz usunięciu śniegu również z reflektorów i kierunkowskazów. Dopiero tak przygotowanym autem można wyjechać na drogę – podkreśla mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ eijk
ponad rok temu 2
widać jak niektórym kierowcom śnieg od kół się nie odkleja, jak się jedzie za delikwentem, który zapomniał zmienić koła na zimówki, trzeba uważać zwłaszcza w momencie, w którym stara się on zatrzymać auto. Od 1 do 2 metrów znosi go w bok. Najgorzej się ma jak się jedzie z boku :)
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ NoName
ponad rok temu 1
Mi wcale nie przeszkadza jazda w takich warunkach
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.