› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Ankietowani elblążanie: największe zagrożenie jest w ruchu drogowym

› zagrożenia i utrudnienia 11 miesięcy temu    28.12.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Ankietowani elblążanie: największe zagrożenie jest w ruchu drogowym

Pod koniec października przeprowadzona została ankieta pod nazwą „Ocena pracy policjantów KMP w Elblągu w opinii społeczności lokalnej". Jak co roku mieszkańców Elbląga pytano o to, jak oceniają pracę policjantów i... oceniają ją dobrze. 

Ankietyzację przeprowadzali uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu. Spośród 500 przekazanych ankiet zostało zwróconych 460 prawidłowo wypełnionych, które posłużyły do opracowania sprawozdania z ankietyzacji. W badaniach ankietowych 53,91% respondentów stanowiły kobiety a 46,09% mężczyźni. 

Procentowy udział respondentów z poszczególnych dzielnic Elbląga przedstawia się następująco: osiedle „Zawada" – 116 ankiet (25,22%), osiedle „Nad Jarem" – 120 ankiet (26,09%), „Zatorze" – 112 ankiet (24,35%), „Śródmieście" (w tym Stare Miasto)  – 42  ankiety (9,13%), osiedle „Za Politechniką" – 70 ankiet( 15,22%). 

Na pytanie czy czuje się Pan/Pani bezpiecznie w Elblągu – 77,82% na 460 ankietowanych  odpowiedziało "zdecydowanie tak lub raczej tak". Natomiast na pytanie „Czy czuje się Pan/Pani bezpieczniej w miejscu swojego zamieszkania niż rok temu, pozytywnej odpowiedzi udzieliło – 78,69%. 

W ankiecie zapytaliśmy mieszkańców Elbląga, co według nich wpływa najbardziej na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców. Aż 164 ankietowanych co stanowi 35,65% wszystkich respondentów określiło, że jest to „stan oświetlenia ulic i parkingów". 

W ankiecie zwróciliśmy się do mieszkańców Elbląga o wymienienie zjawisk, które stanowią według nich najważniejszy problem w najbliższym otoczeniu oraz w największym stopniu stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa i naruszają porządek. Elblążanie, którzy brali udział w ankietyzacji, za najważniejsze dla nich zagrożenie uznali łamanie przepisów ruchu drogowego", gdyż 128 respondentów 27,83% zwróciło na to zagrożenie uwagę jako najważniejsze. Kolejnym zagrożeniem , które wskazali respondenci, to zagrożenie jakim jest spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, wskazało na to  110 osób 23,91%. Porównywalnym problemem dla ankietowanych  było również  „niszczenie mienia"  i „zakłócenie ciszy nocnej" 75 osób tj. 16,30%, „nietrzeźwi kierujący" – 7,39%. 

Pytaliśmy również elblążan, czy wiedzą, kto jest dzielnicowym w ich miejscu zamieszkania. Pozytywnej odpowiedzi – wiem kto jest dzielnicowym – udzieliło 190 osób co stanowi 41,30%. 

Spośród 460 ankietowanych ponad 70,65% zapytanych elblążan darzy policję zaufaniem. 

Jakub Sawicki, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.