› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

83-latek oskarżony o wypadek, w którym zginęły dwie osoby

› policja 5 miesięcy temu    14.03.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
 83-latek oskarżony o wypadek, w którym zginęły dwie osoby fot. Policja w Gdyni

83-letni mężczyzna wymusił pierwszeństwo przejazdu. Zginęły dwie osoby. Prokuratura Rejonowa w Gdyni skierowała akt oskarżenia przeciwko kierowcy do sądu.

2 czerwca ubiegłego roku w późnych godzinach popołudniowych na skrzyżowaniu Alei Zwycięstwa i ulicy Stryjskiej w Gdyni 83-letni kierowca prowadził mercedesa, skręcił w lewo nie udzielając pierwszeństwa przejazdu kierującemu audi. Był to 22 letni mężczyzna, który aby uniknąć czołowego zderzenia skręcił w prawo, zahaczając  o przód  mercedesa.  Obróciło go w prawo i z dużą siłą  uderzył  w tył  stojącego w zatoce autobusu.

W Audi A3 znajdowało się   pięciu  młodych  mężczyzn. W wyniku tego zdarzenia śmierć poniosło  dwóch,  w tym 22 letni kierowca.  Trzy pozostałe osoby doznały licznych obrażeń ciała. Z opinii sądowo-lekarskiej wynika, że obrażenia te spowodowały u pokrzywdzonych naruszenie czynności narządów ich ciała na okres powyżej 7 dni

- informuje prokurator Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku

Prokurator zarzucił mężczyźnie popełnienie przestępstwa, które jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego kierowca mercedesa nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Odmówił składania wyjaśnień. Akt oskarżenia w tej sprawie został skierowany do Sądu Rejonowego w Gdyni.

Jak wykazało śledztwo nie tylko starszy mężczyzna był winien.

Kierowca Audi A3 jechał z nadmierną prędkością, dochodzącą do 130 km/h. Nadto kierował pojazdem   będąc po wpływem  środka odurzającego w postaci marihuany.
Postępowanie  w tym zakresie zostało umorzone wobec śmierci sprawcy

- tłumaczy pani prokurator.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Pick
5 miesięcy temu ocena: 100%  2
Gdyby kierowca Audi jechał 50 km/h to nie byłoby żadnego wymuszenia tylko normalne włączenie się do ruchu ! A jak było z pasami w Audi ? Czy były zapięte ?
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Spacerowicz
5 miesięcy temu ocena: 67%  1
Mam nadzieję , że niezawisły sąd i dobry obrońca doprowadzą bez problemów do uniewinnienia 83 letniego kierowcy . Wiek nie może być okolicznością obciążającą kierowcę za wypadek . Gdyby ten kierowca był w PiS na pewno nie było by sprawy .
odpowiedz oceń komentarz 4 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.