› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

7 pijanych kierowców przez cały weekend. Rekordzista miał 2 promile alkoholu

› bieżące ponad rok temu    3.12.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
7 pijanych kierowców przez cały weekend. Rekordzista miał 2 promile alkoholu

Siedmiu nietrzeźwych kierujących, 206 zrealizowanych interwencji, 31 osób przewiezionych do wytrzeźwienia w Pogotowiu Socjalnym oraz 580 osób wylegitymowanych - tak przedstawia się bilans minionego weekendu „okiem” elbląskich policjantów.

Policjanci z prewencji skontrolowali także ponad 70 pojazdów i sprawdzili pod kątem kradzieży 36 telefonów komórkowych. Od piątku do niedzieli zatrzymano łącznie 7 nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał 2 promile alkoholu.

- Sytuacja ta miała miejsce w minioną sobotę w Pasłęku. Policyjny patrol ruchu drogowego przy ul. Jagiełły zatrzymał do kontroli osobowego opla. Kierujący nim 24-letni Krzysztof B. nie był trzeźwy. To policjanci zauważyli od razu. Wynik późniejszego badania wykazał 2 promile alkoholu w organizmie. Kolejne badanie po pół godzinie wykazało, że poziom alkoholu utrzymuje się i nie spada. Oznacza to, że kierujący wsiadł za kierownicę chwilę po tym jak odstawił kieliszek – informuje mł. asp. Krzysztof Nowacki, oficer prasowy KMP w Elblągu. - Mężczyzna nie miał prawa jazdy. Teraz odpowie za jazdę samochodem po pijanemu oraz kierowanie bez uprawnień. Może mu grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz grzywna.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.