| pokaż według |
1,5 minutowy spot „Tak wyglądają drogowe realia” realizowany wspólnie przez Komendę Miejską Policji w Elblągu oraz Truso Tv zdobył II nagrodę w kategorii „Road Safety”. Zdecydowało o tym międzynarodowe jury 13th FilmAT Festival – Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych i Korporacyjnych.
Filmowy spot, powstał w 2018 roku - ma on na celu przypominanie o bezpieczeństwie na drodze. „Tak wyglądają drogowe realia” – to zdanie na pewno na długo zapadnie w pamięć tym, którzy zobaczą... więcej ›
|
ponad rok temu › | 21.09.2018 › | policja | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Redakcja elblag.net |
Znamy datę uroczystego otwarcia ronda Obrońców Birczy, położonego na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Legionów. Wiemy także, kto przybędzie tego dnia do Elbląga, aby uczcić pamięć bohaterów. Uroczystość odbędzie się w dniu 11 października (czwartek).
Przypomnijmy, że 28 czerwca 2018 r. elbląscy radni uchwałą nr XXXV/724/2018 zadecydowali o nadaniu nazwy Obrońców Birczy dla ronda położonego na skrzyżowaniu ulic Niepodległości i Legionów. Aby decyzja elbląskich radnych nabrała mocy prawnej potrzebny był... więcej ›
|
ponad rok temu › | 21.09.2018 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 4 | ~ Marcin Mongiałło |
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego mierząc prędkość w miejscowości Bogaczewo zatrzymali kierującego który przekroczył dozwolone 50 km/h o 53 kilometry.
Sytuacja miała miejsce wczoraj (19.09) około godziny 17.00 w miejscowości Bogaczewo. Tam patrol ruchu drogowego zatrzymał bmw, którym kierował 20-latek. Wcześniej zmierzono prędkość z jaką poruszało się bmw. Odczyt z urządzenia pomiarowego to 103 kilometry na godzinę. Mężczyzna został ukarany 500 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi. Na 3 miesiące zatrzymano mu prawo... więcej ›
|
ponad rok temu › | 20.09.2018 › | policja | ![]() |
komentarzy 3 | ~ Redakcja elblag.net |
20-letni mieszkaniec Elbląga wybrał się do Gdańska. Zjechał on na lewe pobocze uderzając: w barierę oddzielającą jezdnię i w znak drogowy. Mężczyzna miał w wydychanym powietrzu 1,4 promila alkoholu. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do dwóch lat, a także utrata uprawnień do kierowania.
Podczas "weekendowej" kontroli, w ręce gdańskich policjantów wpadło trzech nietrzeźwych sprawców kolizji. Jeden z nich pochodził z Elbląga. Oto co ustalili funkcjonariusze:
20-letni... więcej ›
|
ponad rok temu › | 20.09.2018 › | policja | ~ Redakcja elblag.net |
W związku z planowanymi uroczystymi obchodami Święta 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej, w dniach 20-21 września br, informujemy – szczególnie elbląskich kierowców – o utrudnieniach i ograniczeniach w ruchu drogowym na terenie Starego Miasta w Elblągu, a także w okolicach Placu Kazimierza Jagiellończyka.
Wyłączona z ruchu kołowego w dniu 20.09.2018 roku w godz. 11.00 – 13.00 będzie ulica Stary Rynek. Ponadto w dniu 20.09 2018 roku w godz. 19.30 - 20.00 i 20.30-21.00 wyłączone z użytkowania przez pojazdy będą ulice:... więcej ›
|
ponad rok temu › | 20.09.2018 › | zagrożenia i utrudnienia | ~ Informacja prasowa |
Jeżeli jesteś uczniem szkoły średniej, masz siedemnaście lub osiemnaście lat i planujesz w najbliższym czasie zostać odpowiedzialnym kierowcą - to ta informacja jest dla Ciebie.
Możesz wygrać Voucher na opłacenie kursu na prawo jazdy kat. B o wartości 1500 zł. Jest to nagroda dla zwycięzcy konkursu przygotowanego przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego – Regionalne Centrum BRD oraz Komendę Wojewódzką Policji w Olsztynie.
Żeby wziąć udział w konkursie należy napisać scenariusz spotu profilaktycznego, a następnie wziąć... więcej ›
|
ponad rok temu › | 20.09.2018 › | policja | ~ Redakcja elblag.net |
O stanie nawierzchni Mostu Niskiego pisaliśmy wiele razy. Nasza Czytelniczka jest zbulwersowana, że nawierzchnia Mostu Niskiego znów nadaje się do remontu. Urzędnicy obiecują, że sprawdzą i, w razie potrzeby dokonają niezbędnych napraw. Nie ma planów wstrzymania ruchu pojazdów.
Nawierzchnia Mostu Niskiego z drewnianej kostki, już po zakończeniu inwestycji wybrzuszała się. W sierpniu 2015 roku Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga powiedziała Elbląg.Net, że przyczyną pojawiających się na Moście Niskim... więcej ›
|
ponad rok temu › | 20.09.2018 › | daj znać | ![]() |
komentarzy 5 | ~ Grażyna Wosińska |
Wydział Prewencji Kryminalnej i Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Elblągu poszukuje świadków zdarzeń drogowych:
Z dnia 13 września około godz. 18:00 w Elblągu gdzie na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i Płk. Dąbka, kierujący pojazdem koloru ciemno-zielonego najechał na stojący przed nim, oczekujący na zmianę świateł sygnalizacji samochód marki Skoda Octavia koloru niebieskiego powodując uszkodzenia, po czym oddalił się z miejsca.
Z dnia 31 sierpnia 2018 roku gdzie w miejscowości Janowo gm. Elbląg, kierujący pojazdem... więcej ›
|
ponad rok temu › | 19.09.2018 › | policja | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Redakcja elblag.net |
Policjanci z ruchu drogowego w Elblągu prowadzili wczoraj (18.09) krajowe działania pod nazwą „Telefony". Skontrolowali 83 samochody, przebadali 167 kierowców pod kątem alkoholu, obsłużyli 9 kolizji i ujawnili 9 przypadków używania telefonów komórkowych przez kierowców.
Krajowe działania „Telefony" prowadzone były wczoraj (18 września) na terenie całego kraju. Funkcjonariusze z Elbląga ujawnili 9 przypadków używania telefonów komórkowych w trakcie kierowania. Ponadto skontrolowali... więcej ›
|
ponad rok temu › | 19.09.2018 › | policja | ~ Redakcja elblag.net |
Wybieranie numeru telefonu czy pisanie nawet krótkiego sms-a powoduje oderwanie wzroku od drogi na klika sekund, w ciągu których, w zależności od tego z jaką prędkością porusza się pojazd, pokonujemy nawet kilkadziesiąt metrów. Właśnie podczas tych kilku sekund nieuwagi stwarzamy realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego. Korzystanie z telefonu podczas jazdy samochodem negatywnie wpływa na naszą czujność, refleks i koncentrację na drodze. A stąd już krótka droga do wypadku. Dlatego właśnie... więcej ›
|
ponad rok temu › | 18.09.2018 › | policja | ![]() |
komentarzy 2 | ~ Redakcja elblag.net |
Przez wiele miesięcy podróżni, którzy chcieli kupić bilet na stacji PKP w Elblągu musieli się liczyć z koniecznością stania w długiej kolejce. Ta sytuacja na szczęście uległa już zmianie.
Przez wiele miesięcy podóżni mieli problem z zakupem biletu na terenie Dworca PKP w Elblągu. Frustracja i poziom zdenerwowania tych ludzi rósł wprost proporcjonalnie do zbliżania się godziny odjazdu pociągu. Powód? Czynna była zaledwie jedna kasa biletowa (PKP Intercity), która obsługiwała pasażerów w godz. 7.45... więcej ›
|
ponad rok temu › | 18.09.2018 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 5 | ~ Marcin Mongiałło |
Policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach wypadku drogowego do którego doszło w miniony weekend. Kierowca VW potrącił idącego po drodze 19- letniego mieszkańca gminy Małdyty. Według wstępnych ustaleń młody mężczyzna nie miał na sobie żadnych elementów odblaskowych i nie używał oświetlenia. Ponadto, na drodze tej obowiązuje zakaz ruchu pieszych.
Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (15-16.09.2018) na drodze S-7 w pobliżu miejscowości Piławki. Jadący w stronę Warszawy kierowca... więcej ›
|
ponad rok temu › | 18.09.2018 › | policja | ~ Redakcja elblag.net |
Utrata prawa jazdy na 3 miesiące oraz 500 złotowy mandat – to w ciągu jednej doby spotkało dwóch elbląskich kierujących.
Powód: zbyt szybka jazda w terenie zabudowanym. Jeden z kierujących przekroczył dozwoloną prędkość o 66 km na godzinę, drugi o 60. Mężczyzn spotkała kara w postaci mandatu oraz zatrzymania im na 3 miesiące praw jazdy.
Wykroczenia „50 plus” to sposób na eliminowanie z ruchu drogowego kierujących w rażący sposób łamiących ograniczenia. Policjanci z wydziału ruchu drogowego pracowali... więcej ›
|
ponad rok temu › | 18.09.2018 › | policja | ~ Redakcja elblag.net |
Czy do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu w końcu wybudowany zostanie ciąg pieszo-rowerowy? Na ostatniej sesji radna Maria Kosecka apelowała o podjęcie w trybie pilnym działań w celu zapewnienia bezpiecznej drogi dojścia do schroniska, jak również do posesji znajdujących się wzdłuż ul. Królewieckiej na całej długości.
Ta inwestycja z pewnością jest bardzo potrzebna dla mieszkańców Dąbrowy - bardzo młodej dzielnicy naszego miasta, która w ostatnich latach niezwykle intensywnie się rozwija. Przypomnijmy, że... więcej ›
|
ponad rok temu › | 18.09.2018 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 4 | ~ Marcin Mongiałło |
Od nowego roku kompleksową usługą oświetlenia elbląskich miejsc i dróg publicznych zajmie się firma z Sopotu. Pracę ma zapewnioną przez cztery lata. Dostanie 3 miliony 183 tys. 625 zł.
Nowa inwestycja nosi nazwę: „Kompleksowa usługa oświetlenia miejsc i dróg publicznych na terenie miasta Elbląga na wydzielonej sieci oświetleniowej stanowiącej własność Gminy Miasto Elbląg z uwzględnieniem jej modernizacji.” Ogłoszono przetarg nieograniczony. Zgłosiła się tylko jedna firma (z Sopotu) i ona wygrała. Przed otwarciem... więcej ›
|
ponad rok temu › | 17.09.2018 › | inwestycje miejskie | ![]() |
komentarzy 3 | ~ Grażyna Wosińska |
Jedna osoba została poszkodowana w wyniku wypadku drogowego w pobliżu miejscowości Frombork. Do zdarzenia doszło 15 września br. około godz. 21:30 na drodze wojewódzkiej nr 504.
Kierujący samochodem osobowym marki Ford Galaxy na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas i uderzył w przydrożne drzewo. Na miejsce wypadku zadysponowano dwa pojazdy ratownicze z JRG PSP w Braniewie. Strażacy, którzy zabezpieczyli miejsce wypadku przystąpili do działań ratowniczych w których wykorzystali narzędzia hydrauliczne. Po usunięciu... więcej ›
|
ponad rok temu › | 17.09.2018 › | policja | ~ Redakcja elblag.net |
Na DK16 na trasie Mrągowo-Mikołajki policjanci kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wraz z policjantami z KPP w Mrągowie zatrzymali 51-latka podejrzanego o zabójstwo 50-letniej kobiety w Mrągowie.
W czwartek (13.09.2018r) mrągowscy policjanci zostali poinformowani przez znajomych kobiety o tym, że ich koleżanka nie przyszła do pracy i nie ma z nią żadnego kontaktu. Pod wskazany adres kobiety pojechali policjanci. W mieszkaniu znaleźli kobietę z ranami postrzałowymi. Niestety 50-latka już nie żyła. Na miejsce przyjechała... więcej ›
|
ponad rok temu › | 17.09.2018 › | ![]() |
komentarzy 1 | ~ Redakcja elblag.net |
O dużym szczęściu mogą mówić kierowcy dwóch samochodów osobowych, które zderzyły się dzisiaj (15 września) około godz. 10.20 na ul. Królewieckiej w Dąbrowie.
Kolizja miała miejsce na ulicy Królewieckiej w elbląskiej dzielnicy Dąbrowa (na drodze wojewódzkiej nr 504), tuż przed skrętem w ulicę Jarzębinową.
Jeden z samochodów jadących od strony Elbląga skręcał w tę ulicę (w lewo), przepuszczając samochody jadące z naprzeciwka, w związku z czym poruszające się za nim auta zaczęły... więcej ›
|
ponad rok temu › | 15.09.2018 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 2 | ~ Marcin Mongiałło |
Propopozycja prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego zmierzająca do nadania nazwy dla wiaduktu na Zatorze, którego budowa właśnie zmierza ku końcowi, stała się kością niezgody. Projekt uchwały w tym przedmiocie nie znalazł się w porządku obrad sesji RM, która odbyła się 13 września. Argumentem było to, że próba nadania nazwy dla wiaduktu jest elementem gry politycznej prezydenta. Radni PiS twierdzą, że najlepiej będzie, jeśli o nazwie zadecydują sami elblążanie.
Przypomnijmy, że prezydent Elbląga Witold... więcej ›
|
ponad rok temu › | 14.09.2018 › | bieżące | ![]() |
komentarzy 10 | ~ Marcin Mongiałło |
Trwają policyjne działania „Bezpieczna droga do szkoły". W ramach tych działań mundurowi pełnią służbę w rejonach szkół, dbając o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży idącej do i ze szkoły. Uczestniczą także w szkolnych pogadankach, na których poruszają ważne dla bezpieczeństwa kwestie. Od początku roku szkolnego już ponad dwa tysiące dzieci z terenu Elbląga, Pasłęka i powiatu elbląskiego wzięło udział w policyjnych pogadankach na temat bezpieczeństwa.
Jak przebiega droga do szkoły, na co należy zwrócić... więcej ›
|
ponad rok temu › | 14.09.2018 › | policja | ~ Informacja prasowa |
| Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. | ![]() |