› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY
komentowane oceniane czytane

galeria zdjęć

wszystkie ›

5 rad jak dbać o lakier zimą

› poradnik ponad rok temu    16.10.2015
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 4 / 100%
A A A
5 rad jak dbać o lakier zimą

Srogi mróz, brud i sól na drodze – to potrafi czynić spustoszenie na samochodach. Na podwoziu i na lakierze – a wyblakły lakier to nieatrakcyjne auto, które nie cieszy i powoduje ubytek wartości. Poniżej przedstawione zostało 5 sposobów na zabezpieczenie swojego samochodu przed czynnikami atmosferycznymi.

1 – Wosk Polimerowy

Żeby chronić ręce nosimy rękawiczki. Samochód też chciałby mieć powłokę zabezpieczającą go przed mrozem. Wystarczy nanieść na lakier wosk, aby stworzyć tarczę ochronną przed solą i brudem oraz śniegiem i deszczem.

2 – Mycie pod ciśnieniem

Gdy następuje chwilowe ocieplenie najlepiej użyć myjni samoobsługowej i umyć samochód wodą pod dużym ciśnieniem – szczególnie warto przyłożyć się do zadbania o opłukanie podwozia i okolic kół. Wysokie ciśnienie zapewni usunięcie soli i brudu z rejonów, gdzie ciężko byłoby dotrzeć szmatką lub szczotką.

3 – Jeszcze więcej wosku

Żeby przetrwać zimę co jakiś czas trzeba wzmocnić warstwę ochronną. Najlepiej nadawać się będzie do tego wosk w spray'u. Powinien on być uzupełnieniem wcześniejszej warstwy wosku polimerowego. Łatwo się go nanosi i równie łatwo ściera. Można spokojnie zaangażować w projekt swoje dzieciaki i zrobić imprezę garażową polegającą na myciu i woskowaniu.

4 – Odśnieżaj z głową

W celu usunięcia śniegu z samochodu korzystaj ze szczotki o miękkim włosiu – zapomnij o twardych plastikowych włóknach. Możesz wykorzystać je najwyżej do odśnieżania szyb. Użycie ich na lakierze grozi uszkodzeniem jego powierzchni.

5 – Wiosenne porządki

Nie dotyczą one wyłącznie domu. Samochód wymaga szczegółowego czyszczenia po każdej zimie. Mycie, usuwanie brudu i woskowanie to podstawa! Trzeba dokonać gruntownego przeglądu wszystkich zakamarków i nie można pozwolić na zaleganie brudu i soli. Usunięcie wszystkich skutków zimy to podstawa dobrego wygląda auta na wiosnę.

Dla osób, dla których pojazd w garażu to coś więcej niż samochód, lub dla osób, które nie mają czasu na zajmowanie się swoimi czterema kółkami kilka razy w roku istnieje proste rozwiązanie. Folie ochronne, które przez cały rok będą zabezpieczać lakier i przy tym świetnie wyglądać – wystarczy spłukać raz na jakiś czas i po problemie. Na stronie http://multicovering.com można obejrzeć jak dobrze mogą wyglądać „oklejone” auta.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.