› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

4 sposoby na zabezpieczenie auta przed kradzieżą

ponad rok temu    24.10.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
4 sposoby na zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Kradzież samochodu z parkingu czy garażu to jedna z najgorszych „niespodzianek”, jaka może się zdarzyć kierowcy. Dlatego warto się przed tym zabezpieczyć. Istnieje wiele sposobów na to, aby zniechęcić złodzieja lub utrudnić mu zadanie. Poznaj 4 pomysły na zabezpieczenia antykradzieżowe samochodu.

1. Immobilizer – sprawdzone zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Immobilizer to doskonale znane i dość często stosowane zabezpieczenie auta przed kradzieżą. W nowoczesnych modelach aut należy on najczęściej do wyposażenia standardowego. 

Immobilizer uruchamia się na podstawie błędnego sygnału z nadajnika umieszczonego w kluczyku, blokując zapłon silnika. Pozwala więc zapobiec uruchomieniu auta, jeśli złodziej użyje niewłaściwego kluczyka. Jest to bardzo skuteczny i praktyczny system, choć nie sprawdza się we wszystkich sytuacjach. Będzie nieskuteczny np. przy kradzieży kluczyków właściciela. Ponadto złodzieje coraz częściej potrafią omijać tego typu zabezpieczenia.

2. Alarm samochodowy – klasyczny sposób na ochronę auta

Autoalarm również jest standardem w nowoczesnych autach. To rozwiązanie wygodne i praktyczne. Głośny dźwięk informuje właścicieli o tym, że coś niepokojącego zaczyna się dziać z samochodem i pomaga odstraszyć złodzieja. Pomaga nie tylko w przypadku próby kradzieży auta, ale także np. przy włamaniach do wnętrza. Niektóre alarmy wysyłają też powiadomienia na telefon właściciela. To jednak również rodzaj zabezpieczenia antykradzieżowego samochodu, które jest często hakowane przez „profesjonalnych” złodziei. Dlatego na pewno nie można polegać wyłącznie na alarmie.

3. Ochrona kluczyków – dodatkowe zabezpieczenie auta przed kradzieżą

Warto rozważyć dodatkowe zabezpieczenia antykradzieżowe samochodu – np. ochronę kluczyka. Zapobiega to przechwytywaniu sygnału, który służy do otwierania samochodu. Przestępcy mogą w dość łatwy sposób wykorzystać system bezkluczykowy przeciwko Tobie, jeśli tylko kluczyk znajduje się w pobliżu pojazdu. 

Sposób na ochronę przed tego typu nadużyciami stanowi specjalne etui, które zakłóca sygnał i uniemożliwia jego kradzież. W domu można też przechowywać pilot do auta schowany w metalowym pojemniku (czy nawet garnku) lub owinięty folią aluminiową. To bardzo tani sposób na wzmocnienie ochrony przeciwkradzieżowej auta.

4. Lokalizator GPS – namierz swój samochód

Jako dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą auta można też wykorzystać lokalizator GPS. Tego typu urządzenia są niedrogie i proste w obsłudze, a przy tym bardzo praktyczne. Lokalizator pozwala stale monitorować położenie auta w czasie rzeczywistym. Bardziej zaawansowane urządzenia mogą też wysyłać alert do użytkownika w przypadku wykrycia próby zakłócenia sygnału GPS lub np. wsadzenia pojazdu na lawetę. Istnieje także możliwość zdalnego zablokowania zapłonu. Dlatego lokalizator GPS do auta może być niezwykle skuteczny. Ważne jedynie, by zamontować go w niewidocznym miejscu.

Nie zawsze da się zapobiec kradzieży auta, ale warto przynajmniej spróbować utrudnić złodziejom ich „pracę”. Spokój zapewni Ci też dobre ubezpieczenie!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.