› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

25 km na godzinę przez ul. Hetmańską, 27 km/h na Tysiąclecia

› bieżące ponad rok temu    12.11.2012
Rafał Kadłubowski
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Średnia prędkość przejazdu przez ul. Hetmańską oscyluje wokół 25 km/hŚrednia prędkość przejazdu przez ul. Hetmańską oscyluje wokół 25 km/h fot. elblag.net

Prędkość z jaką kierowcy poruszają się po mieście ma zasadniczy wpływ nie tylko na czas dotarcia do celu ale i jakość podróży. Dlatego też specjaliści z serwisu Korkowo.pl zbadali średnie prędkości, jakie osiągają kierowcy w centrum Elbląga.

Analizie poddano ulice w centrum miasta, często uczęszczane przez kierowców. Pomiary zostały przeprowadzone w godzinach szczytu komunikacyjnego. W najmniej komfortowej sytuacji są ci, którzy do pracy zmierzają ulicą Hetmańską. Ich średnia prędkość oscyluje wokół 25 km/h. Tylko trochę lepiej jest na Alei Tysiąclecia, tam średnia szybkość pojazdów wynosi ok 27 km/h. W stosunkowo najlepszej sytuacji są kierowcy przemierzający ulicę Rycerską i Robotniczą. Średnia prędkość na tych odcinkach wynosi 31 km/h.

Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Analizie poddano dane GPS z urządzeń Yanosik umieszczonych w pojazdach poruszających się po ulicach Elbląga w godzinach od 06:00 do 22:00. Badaniu poddano drogi dojazdowe do centrum Elbląga (ul. Hetmańska, ul. Rycerska, al. Tysiąclecia - odcinek między Rycerską a Hetmańską, ul. Robotnicza).

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.