› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

20 lat Autobaza. Dzięki serwisowi już tysiące kierowców nie wpadło na minę

› poradnik ponad rok temu    16.08.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
20 lat Autobaza. Dzięki serwisowi już tysiące kierowców nie wpadło na minę

Zakup używanego samochodu zawsze jest obarczony pewnym ryzykiem, o czym niestety boleśnie przekonało się już wielu nabywców. Można je natomiast znacząco zminimalizować i uniknąć kosztownej wpadki. Jednym z najlepszych sposobów jest sprawdzenie historii pojazdu z Niemiec czy innego kraju po numerze VIN. Taką możliwość daje serwis Autobaza, który właśnie skończył 20 lat i w tym czasie pomógł tysiącom kierowców ominąć pułapki zastawione przez nieuczciwych sprzedających.

Autobaza ma 20 lat i cieszy się zaufaniem kierowców

Autobaza to jeden z najpopularniejszych serwisów internetowych umożliwiających sprawdzenie historii pojazdu po VIN. Jest to bardzo dobry sposób na to, aby wstępnie odrzucić oferty sprzedaży samochodów niespełniających kryteriów pod względem bezwypadkowości czy mających sfałszowany przebieg.

Jeśli z informacji zawartych w bazie wynika, że z samochodem – przynajmniej od strony formalnej – jest wszystko w porządku, to można już umówić się na oględziny i jazdę próbną, nie tracąc przy tym czasu na bezcelowe podróże często setki kilometrów od domu.

Co ważne, Autobaza umożliwia sprawdzenie historii pojazdu po VIN za darmo. Po wpisaniu numeru VIN w pole wyszukiwarki od razu otrzymasz informację o tym, czy auto miało w przeszłości jakąś szkodę. Jeśli tak, to możesz podjąć decyzję o wykupieniu pełnego raportu lub po prostu zrezygnować z danego egzemplarza, skoro szukasz ideału.

Jak działa Autobaza?

Autobaza to serwis internetowy, który zbiera i udostępnia dane o historii pojazdu, w tym szkodach, zmianach właścicieli czy akcjach serwisowych. Informacje te są zbierane z całej Europy, co ma o tyle duże znaczenie, że raport może wykazać fakt odnotowania kradzieży danego pojazdu w innym państwie niż kraj pierwszej rejestracji.

Jedyne, co jest Ci potrzebne do wstępnego sprawdzenia auta przed dokładnymi oględzinami to numer VIN pojazdu. Zwykle jest on podany już w treści ogłoszenia, ale możesz też poprosić o niego sprzedawcę – jeśli odmawia, to najwyraźniej ma jakiś powód i jest to sygnał alarmowy, który powinien skłonić Cię do zrezygnowania z danego egzemplarza.

Numer VIN wpisujesz w odpowiednie pole wyszukiwarki – w ten sposób możesz albo sprawdzić historię pojazdu za darmo, albo od razu uzyskać pełny raport z takimi informacjami, jak:

 • dane techniczne pojazdu,
 • wyposażenie,
 • informacje o szkodach i kolizjach,
 • chronologiczna historia pojazdu,
 • informacje o ewentualnych kradzieżach (pochodzące z baz kradzionych pojazdów),
 • informacje o wezwaniach serwisowych,
 • archiwalne zdjęcia pojazdu (np. po szkodzie).

Historia pojazdu pozwala Ci ocenić, czy dany egzemplarz jest rzeczywiście godny uwagi. Uzyskane informacje mogą również być podstawą do wynegocjowania lepszej ceny.

Do ofert sprzedaży używanych pojazdów trzeba podchodzić z dużą ostrożnością, nawet jeśli samochodów na zdjęciach prezentuje się świetnie, a sprzedający deklaruje mały przebieg i bezwypadkowość. Nie zostawiaj niczego przypadkowi i nie daj się naciągnąć!

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.