› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

100 tys. zł na elektromobilność Elbląga 2020+

› bieżące 3 miesiące temu    31.05.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
100 tys. zł na elektromobilność Elbląga 2020+ fot. Pixabay

Miasto Elbląg znalazło się na pierwszym miejscu listy rankingowej projektów zakwalifikowanych do dofinansowania w ramach programu „Gepard II – transport niskoemisyjny. Część 2) Strategia rozwoju elektromobilności” - 100 tys. zł na opracowanie Strategii rozwoju elektromobilności Elbląga 2020+.

Na konkurs złożono 240 wniosków. Po ocenie formalnej i merytorycznej wyłoniono 218 projektów do dofinansowania na kwotę ponad 11 mln zł. Nasze miasto otrzyma dzięki temu 100 tys. zł na  opracowanie Strategii rozwoju elektromobilności Elbląga 2020+. To dokument, który w praktyczny sposób wskaże zagadnienia istotne dla realizowania przez władze miasta zadań wynikających z „Programu Rozwoju Elektromobilności” w ramach „Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju” oraz z wymogów, jakie nakłada na samorządy Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych.

Realizacja Strategii przyczyni się do rozwiązania zidentyfikowanych problemów w zakresie polityki transportowej, w tym: do poprawy jakości i znaczenia transportu publicznego oraz stopniowego zmniejszania udziału pojazdów spalinowych w strukturze transportu.

Opracowana Strategia zawierać będzie kompleksową diagnozę potrzeb i problemów, a także potencjałów i szans rozwojowych Gminy Miasta Elbląg w obszarze elektromobilności. Dokument pozwoli na wytyczenie kierunków rozwoju elektromobilności w mieście. Strategia pozwoli odpowiednio przygotować się do zarządzania i finansowania inwestycji w zakresie modernizacji i rozwoju w obszarze zrównoważonego transportu oraz energetyki i ochrony środowiska. Będzie także podstawą do działań w kierunku rozwoju transportu przyjaznego dla środowiska i unowocześniania infrastruktury, w tym zakupu ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych oraz rozwoju infrastruktury transportu zbiorowego, w tym taboru nisko i zeroemisyjnego, dostosowanego do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.